Ženy viac ako muži uprednostňujú zmenu životného štýlu. Možno to súvisí s tým, že sú od prírody viac prispôsobivé a že ich táto zmena posunie niekam vpred.
Ak ste už vyskúšali niekoľko druhov športov, no žiaden sa vám do života nevnoril ako nový štýl, skúste Pole dance. Pri športe totiž netreba iba spáliť kalórie, ale treba si ho aj zamilovať a dovoliť mu, aby sa z neho stál nový životný štýl, ktorý vás bude sprevádzať ešte dlho potom, čo sa preň rozhodli. Skrátka to bude váš smer.
V tomto prípade nejde iba o tradičný fitness program. Ide o naozaj pôsobivý, zvodný a sexi tanec, ktorým rozhýbete celé telo. Okrem nadobúdajúceho sebavedomia zistíte, že ste príťažlivejšia a vlníte sa viac ako kedykoľvek predtým. Navyše sa vám dostane do podvedomia tak, že ho zaradíte medzi svoj takmer denný rituál a program. Tak, ako každý druhý deň chodíte behať, tak každý druhý deň tancujete.balet.jpg
Okrem zmeny vo vašom vnútri nastane i zmena vonkajška. Začnete byť ohybnejšia, silnejšia a pribudne vám i úsmev na tvári. Cvičí sa v skupinkách, preto máte skvelú príležitosť spoznať ďalších ľudí. Ak si myslíte, že cvičiť môžu iba mladé dievčatá, mýlite sa! Tento šport je vhodný i pre zrelé ženy, preto ho môžete cvičiť naozaj v akomkoľvek veku, samozrejme s prihliadnutím na vaše zdravotné možnosti a schopnosti.
Pole dance je náročný šport, nie je ako Zumba. Budete trénovať ladnú tanečnú chôdzu, pohyby a neskôr i šplhanie po tyči, kde sa vyžaduje i sila. Komu to byt alebo dom, či finančné možnosti dovolia, môže si zakúpiť tyč na doma, kde si to môže trénovať.tanec na tyči.jpg
Ak ste sa už predtým stretli s Power jogou, bude to len výhoda! Cviky, ktoré táto joga zahŕňa, vám určite vyformovali ramená a zužitkujete silu pri Pole Dance. Ale ak ste úplní začiatočníci, nevadí. Najdôležitejšie je začať, skúsiť a zmeniť svoj život. Tak čo, presvedčili sme vás?