Kľúčové je, aby ste vždy vedeli, oč om chcete naozaj písať. Všetko by malo byť presne tak, ako to chcete vidieť vy sami. Asi by ste sa mali proste pozerať na veci, ktoré sú pre vás naozaj dôležité. A keďže niekedy veci nejdú podľa plánu, občas si tým chcete pomôcť, no nie? Chcete, aby boli veci super? Chcete, aby bolo všetko naozaj tak, ako to chcete vy sami? Asi by ste sa proste mali zamyslieť nad tým, čo je podľa vás to najlepšie. A niekedy je jasné, že všetko bude naozaj dôležité. Ale proste by ste sa mali postaviť za to, čo je pre vás najlepšie. A keď chcete vašu diplomku napísať, nakoniec to bude diplomová práca obsah, s čím proste musíte začať.

student

Ale začať občas nie je až taký problém, ako pokračovať, ako ísť ďalej a čo robiť vďaka tomu, čo naozaj vidíte. Vidieť a vedieť je predsa len rozdiel, no nie? Ale mali by ste myslieť na to, že v tomto prípade ide o vašu budúcnosť. Budúcnosť vašej školy je naozaj to najlepšie, čo môžete vidieť, no nie? Všetko bude presne tak, ako si to naplánujete vy sami a ak to ešte nemáte celkom rozhodnuté, je jasné, prečo by ste to mali urobiť. Všetko je predsa len jasnejšie, keď sa na to reálne pozriete, veď práve realita by mala byť niečo, čo vás bude posúvať tam, kam chcete ísť vy sami.

diplomka

Niekedy si proste musíte sadnúť a povedať si, že toto je všetko, čo ste mohli ponúknuť a nič viac už proste nedáte. Verte tomu, že občas sa takto posuniete presne tam, kam chcete ísť a občas to už proste nedáte a neviete, ako by ste sa nad tým mali ďalej zamýšľať. Všetko však je len o vás. O tom, čo chcete urobiť pre svoju budúcnosť. Lebo vaša budúcnosť je vaša práca, to jednoducho inak nepodáte. Verte tomu, že s týmto dokážete pracovať. Všetko je len a len o tom, no nie? Pracujte presne na tom, čo je pre vás to najlepšie. Nakoniec to bude aj tak len a len podľa vás.