Mestské počítače boli infikované vírusom Ransomware Robinhood, The Baltimore Sun hlásené. Hackeri povedali mestským úradníkom, že odomknú počítače výmenou za platbu troch bitcoinov za systém, alebo 13 bitcoinov za celý systém. Na základe aktuálneho výmenného kurzu sa výkupné pridalo na približne 17 600 USD za počítač alebo 76 280 USD za systém.

platební karta
 
Hackeri poskytli úradníkom štyri dni na zaplatenie alebo by sa zvýšila výkupná cena. Vyhrážali sa, že údaje o systémoch budú nenahraditeľné po 10 dňoch. Okrem toho, hackeri varovali mesto, aby nekontaktovalo FBI.
 
Bernard Young, nový starosta, povedal na sociálnych médiách, že základné služby mesta sú stále v prevádzke, a že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by boli utajené akékoľvek osobné informácie.
 
"Základné základné služby Baltimore City (polícia, oheň, EMS a 311) sú stále funkčné, ale bolo zistené, že sieť mesta bola infikovaná vírusom ransomware," povedal v utorok popoludní starosta Young tweeted. "Zamestnanci mesta pracujú usilovne, aby určili zdroj a rozsah infekcie."
 
Ako prevencia, mesto zavrelo väčšinu svojich serverov, dodal starosta.
 
Rýchla odozva
Mestskí predstavitelia boli nasmerovaní na úplné odpojenie počítačov od internetu, keďže vírus sa šíril z počítača do počítača. Zamestnanci boli údajne nasmerovaní na odpojenie ethernetového kábla od počítačov a vypnutie všetkých pripojených divízií.
 
zločin

Základné služby zostali funkčné, ale iné služby boli narušené, vrátane schopnosti diskutovať o otázkach fakturácie alebo uskutočňovať platby online, najmä pokiaľ ide o účty za vodu. Ako výsledok, Baltimore ministerstvo verejných prác (DPW) oznámila prostredníctvom sociálnych médií, že by sa pozastaviť neskoré poplatky za vodu pre mestá a countycustomers.
 
Ministerstvo dopravy oznámilo, že dve nedobytné partie a jej divízia služieb práva cesty boli tiež ovplyvnené výpadkom počítačovej siete.