Aj keď Slovensko ponúka mnoho zábavných a adrenalínových zážitkov, občas sa oplatí pozrieť si aj ponuky mimo našich hraníc. Jedným z nich je aj Maďarsko. Nie je to ďaleko a je jedným z možností pre krátku dovolenku alebo jednodňový výlet plný zábavy a dobrodružstva. Stačí si len vybrať v rámci Vašich schopností a síl.
Dobrodružný park Tiszafüred – patrí medzi najväčšie dobrodružné zábavné parky v Maďarsku, leží na ostrove jazera Tisza-tó. Dobrodružný park ponúka nevšedný zážitok pre všetky vekové kategórie, je ideálnym miestom pre spestrenie rodinných prázdnin .Nachádza sa tu lanový park s vyše 140 prekážkami, vyhliadková veža s lezeckou stenou vysoká  15m, detské ihrisko, trampolíny, minigolf a všetko čo zaručene nesmie chýbať pri detskej zábave.

zábavný park.jpg

Renesančný zážitkový park – Bikal – je prvým tematickým parkom svojho druhu v Maďarsku. Nachádza sa v rovnomennej obci v Baranskej župi. V parku ožije obdobie stredoveku prostredníctvom remeselníkov, hercov, rytierov, lukostrelcov a sokoliarov. Nezávisle od veku a pohlavia si každý nájde pre seba zábavu.  Usadlosť je rozdelená na 5 hlavných častí – stredoveká dedina, staré  mesto, hlavné námestie, renesančný palác a aréna pre rytierske súboje. Konajú sa tu  rôzne predstavenia, rytierske súboje a deti aj dospelí si môžu vyskúšať rôzne staroveké remeslá. Počas obeda hostí čaká hostinec, ktorý podáva kulinárske špeciality.

horská dráha.jpg

Szigetköz Kalandpark– je jedným z najnovších zábavných parkoch, nachádza sa v meste Mossonmagyaróvár v nádhernom prírodnom prostredí. Čaká Vás tu množstvo prekážok s rôznymi stupňami obtiažností, lanové dráhy, sklzy lanom, šmýkačkami a trampolíny.  V areáli sa nachádza aj sklzová dráha pre najmenšie deti od 2 rokov, ale aj pre dospelých. Park je ideálny pre rodinné výlety a rôzne športové akcie. Zažijete množstvo adrenalínových a zábavných nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu.
Maďarsko ponúka veľa ďalších zaujímavých miest, kde Vás čaká zábava na vode i vo vzduchu. Záleží len na Vás a Vašich deťom čomu dáte prednosť. Jedno je však isté zábava a dobrodružstvo Vám určite chýbať nebudú.